ADLİYE-ARSUZ KATLI KÖPRÜLÜ KAVŞAK
İskenderun İlçesinde Eyüp Sultan Caddesi ile İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesinin kesiştiği alanda bulunan cadde üzerindeki battı-çıktı ile köprülü geçit projesi başarıyla hayata geçirilmiştir. Güneydoğu istikametinden gelip Fakülteye gidecek olan araçlar köprülü geçidi kullanarak, kent merkezine direkt gitmek isteyen araçlar battı-çıktıyı kullanarak, Arsuz yolundan gelen araçlar ise köprülü geçidi kullanarak trafik sirkülasyonu tam anlamıyla sağlanmış ve yaya-trafik güvenliği arttırılmıştır. Böylelikle bu bölgedeki trafik sorunu giderilmiştir.
ATIK TOPLAMA TEKNESİ
Asi nehrinden ve diğer kirleticilerden kaynaklanan deniz ve kıyılarımızın kirliliğine sebep olan atıklar; atık toplama tekneleriyle toplanmaktadır.
ÇEVRE DÜZENLEMESİ AALEN ALANI ANIT ALANI
Kavşaklar ve Ana Caddeler üzerindeki çevre düzenlemeler hızla devam ediyor. Tamamlanmış olarak aalen alanı ve anıt alanı çalışmalarımızı halkımıza sunmuş bulunuyoruz.
Erzin Köprüsü
Erzin?de Adana eski karayolu üzerinde bulunan ve yapımına 1 Nisan 2015 günü başlanan köprü. 3 buçuk ay gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır.Köprü, 35m uzunluğunda ve 9.5m genişliğindedir.
GENÇLİK MERKEZLERİ
Süleyman Şah ve Narlıca Gençlik Merkezleri Ali Rıza Koruluğu Okuma Salonu Faaliyetleri Gençlerin ülkesine ve milletine yararlı insanlar olmaları için, araştırıcı, keşfedici, birleştirici bir bakış açısıyla yeteneklerini geliştirmek ve toplumsal yaşama gönüllü olarak katılmalarını sağlamak için halkımıza sunuldu. hayırlı olsun.
HARFİYAT VE YIKINTI ALANLARI DÜZENLEME
Bu sahanın sınırları belirlendikten sonra etrafı çitlerle çevrilerek rehabilite edilmiş, İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Sahası olarak tekrar düzenlenmiştir.
Höyük Köprüsü
Arsuz?da yaşanan ve büyük oranda hasara sebep olan sel felaketinde kullanılamaz hale gelen Höyük köprüsünün yerine Büyükşehir Belediyesi 25 metre uzunluğunda 9 metre genişliğinde köprünün yapımını tamamladı.
KAVASLI BATTI ÇIKTI PROJESİ
Kent merkezinin en işlek caddelerinden biri olan ve kaza yaşanma riskinin çok yüksek olduğu Antakya Kavaslı'da battı - çıktı projemiz hazır!
KIRK ASIRLIK TÜRK YURDU CADDESİ
Kentsel ve 3. Derece Arkeolojik Sit Alanında yer alan, Hürriyet Caddesi (Saray Caddesi) ve Kurtuluş Caddesini bağlayan tarihi Kırk Asırlık Türk Yurdu Caddesinin tüm projeleri Kurul tarafından onaylanmıştır. Statik müdahaleler yapılmıştır. Zemin döşemesi ile ilgili tipolojisine uygun projelendirme çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca caddede yer alan evlerin ön cephelerine Marshall boya tarafından ??Rengârenk Caddeler?? Projesi kapsamında boya işlemi yapıldı.
OKULLAR HAYAT BULSUN
Okul bina ve bahçelerinin eğitim saatleri dışında da özellikle çocuklar için güvenli bir ortam sağlamasına olanak tanıyan proje kapsamında, özellikle okul bahçelerinin fiziki yapılarına uygun bir şekilde yeniden düzenlenerek peyzaj ve tasarımının yapılması, ağaçlandırılması, ekolojik okul bahçelerinin oluşturularak çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilmesi çalışmaları bulunuyor.
Samandağ Atık Su Arıtma Tesisi
tıksu arıtma tesisinin; Giriş Terfi Merkezi, Kaba Izgara, İnce Izgara, Havalandırmalı Kum Tutucu, Anaerobik Havuzlar, Havalandırma Havuzları, Çökeltme Havuzları, Debi Ölçer Ünitesi, Çamur Üniteleri, İdare ve İşletme Binası, Bekçi Kulübesi, Trafo ünitelerinden oluştuğunu belirten Karayazgan, tesisin 1.kademenin 11 bin 80 metreküp, 2.kademede ise 14 bin 508 metreküp atıksuyu arıtabilecek durumdadır.
SOSYAL MARKET UYGULAMASI
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında faaliyete geçirdiğimiz Sosyal Market, vereceği hizmet ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya katkı sağlayacak. Hatay'ımızın her ilçesine kurulan Sosyal marketler, kıyafet, ev eşyası vb.ürünleri belediyenin tahsis ettiği araçlar yardımıyla ihtiyaç sahibine ücretsiz olarak ulaştırılacaktır. Hatay'ımıza hayırlı olsun.
Back to Top