HATAY'DA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN PROJESİ

HATAY’DA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK İÇİN PROJESİ

İş İnsanlarına Yönelik İş planı Yazım Çalıştayı

Avrupa Birliği, Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadele konusundaki çabalarını desteklemek ve bu konuda daha fazla yol kat edilmesine olanak verme çalışmaları çerçevesinde kamu kurumlarının teknik kapasitelerini güçlendirmek, halk arasında farkındalık yaratmak ve AB iklim politikası ve mevzuatına kademeli olarak uyum sağlanması amaçlarıyla çeşitli projeler için hibe imkanları sunmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak söz konusu olan hibe kapsamında  “Hatay için Sürdürülebilir bir Gelecek” adlı projeye hibe almayı hak kazanmış olup;  projenin yürütücülüğü yapmaktadır.

“Hatay için Sürdürülebilir bir Gelecek” Projesi ile Hatay’da bulunan İş insanlarının ve üniversite öğrencilerinin dikkatlerini iklim değişikliğine çekmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla, üniversite öğrencilerine yönelik yeşil icat çalıştayları ve yarışması ile iklim değişikliğinin etkileri hakkında seminer, iş insanlarına yönelik eğitim ve yeşil yatırım çalıştayları ve araştırma raporlarının yanı sıra ilimizde güneş ve rüzgar enerjisiyle çalışan 20 adet sokak lambası kurulacaktır.

Bu aktivitelerin en önemlilerinden birisi olan “İş İnsanları için Yeşil Yatırımlar Çalıştayları”, yeşil teknolojilere yönelik iş kurmayı ya da kendi işlerini yeşil yatırımlarla geliştirmeyi isteyen iş insanlarının iş planı yazımı konusunda uygulamalı eğitim almalarını ve kendi iş planlarını yazabilmelerine imkan sağlayacaktır. 12 Ekim 2018 tarihinda saat 15.00 Antakya Anenom  Otel’de yapılacak olan çalıştay, alanında uzman AKDAN Danışmanlık Genel Müdürü Nilüfer ARIAK’ın eğitmenliğinde gerçekleşecek ve iş insanlarına danışmanlık alma imkanı sunacaktır.

12 Ekim 2018