HABERLER | H.B.B.
Tarih: 14 Temmuz 2021, 14:36


Aalen Antakya Kültür Derneğine bağlı Hatay Slow food ve Antakya Barış Korosu ekibi 10 Aralık tarihinde dünyaya kapılarını açacak olan EXPO 2021 Antakya-Defne bölgesini ziyaret etti.

 

Gerçekleştirilen ziyarette EXPO Hatay yöneticileri, EXPO’da sergilenecek olan alanları tanıtarak

gelinen son durum hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

 

KARASU: EXPO 2021 PROJESİ HATAY’I DÜNYA GÜNDEMİNE TAŞIYACAK BİR PROJE

 

Ziyarette EXPO alanının Hatay için büyük bir kazanım olduğunu ifade eden Aalen Kültür Derneği Başkanı Mehmet Karasu, “ Dernek bünyemizde faaliyet gösteren ve altı farklı dilde şarkı söyleyen Antakya Defne Barış Koromuz var. Koro üyelerimiz ile birlikte EXPO alanını ziyaret etmek istedik. 

EXPO 2021 projesi Hatay’ı dünya gündemine taşıyacak bir proje. Projede çok güzel mesafeler kat edilmiş” dedi.  

 

“GÖRÜŞÜ NE OLURSA OLSUN HERKESİN BU PROJENİN BAŞARISI İÇİN ÇALIŞMASI GEREKİYOR”

 

Hatay halkının EXPO 2021 organizasyonuna sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Karasu,” Görüşü ne olursa olsun herkesin bu projenin başarısı için çalışması gerekiyor. EXPO 2021 bir dünya projesidir. Ve Hatay’ı tüm dünyaya tanıtacak bir projedir. Bu projeye var gücümüzle sahiplenmemiz lazım. Yediden yetmişe herkesin bu projeye sahip çıkması gerekiyor” diye konuştu.

 

Karasu, organizasyonu Hatay’a kazandıran Lütfü Savaş’a teşekkür ederek Savaş’ın daha güzel işlere de imza atacağına inandığını ifade etti.

 

EXPO 2021 Antakya-Defne bölgesine hayran kaldıklarını belirten koro ekibi, alanda şarkılar söyleyerek geziye renk kattı.