BAŞKAN SAVAŞ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDE

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ev sahipliğinde ‘Kentler Zirvesi’ kapsamında Hatay’a gelen Posta gazetesi yazarları, medeniyetler kentini kaleme aldı. Şehrin tarihi ve turistik yerlerini Başkan Savaş’ın rehberliğinde karış karış gezen Posta ekibi, Hatay’ın tüm güzelliklerine Posta gazetesinde yer verdi.

Akdeniz’in incisi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Hatay’da gerçekleştirdiği birbirinden özel projelerle ulusal arenada yankı uyandıran Başkan Savaş, Asi Nehri’ne yeniden hayat verecek olan dev projesini, kent vizyonuna katkı sağlayacak olan dünyanın en kapsamlı organizasyonları arasında gösterilen EXPO 2021’i nasıl Hatay’a kazandırdığını, bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğini ve Hatay’ın spor kenti olarak anılması için yaptığı çalışmaları anlattı.

Tüm kesimleri aynı şekilde önemseyen ve adil bir yönetim anlayışıyla hemşehrilerine hizmet götüren Başkan Savaş, yaptığı açıklamalarda alt yapıdan üst yapıya, kültürel ve sosyal etkinliklerden spora kadar birçok alanda aktif olarak hizmet ettiğinin de altını çizdi.

POSTA EKİBİ HATAY’IN GÜZELLİKLERİNE HAYRAN KALDI

Hatay’ın UNESCO tarafından tescillenmiş damak çatlatan lezzetlerinden, Anadolu’nun ilk camisi Habib-i Neccar Cami’ye, Hristiyan Alemi’nin hac merkezi olarak kabul ettiği ST. Pierre’den Havra’ya ve içerisinde tarih barındıran Arkeoloji Müzesi’ne kadar kentin bütün zenginliklerine tanık olarak hayran kalan yazarlar, herkesi barış ve kardeşlik iklimi hüküm süren Hatay’a davet etti.

18 Ağustos 2018