DOĞAKA 84. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI KAHRAMANMARAŞ’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın(DOĞAKA) 84. Yönetim Kurulu Toplantısı,  26 Temmuz Perşembe günü Hatay Valisi Erdal Ata başkanlığında Kahramanmaraş Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

Gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Erdal Ata, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız katılım gösterdi.

 

Gerçekleştirilen toplantıda DOĞAKA yetkilileri, 2018 yılı çalışma programı çerçevesinde ‘Sürdürülebilir Üretimin Geliştirilmesi ve Yenilikçilik Mali Destek Programı’na, ‘Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na ve ‘ Seracılığın Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na Hatay’dan 115, Kahramanmaraş’tan 93 ve Osmaniye’den 37 adet proje başvurusunun alındığını, alınan başvuruların değerlendirme çalışmalarının tamamlandığını, uygun görülmesi halinde başarılı projelerin kamuoyuna bildirileceğinin altını çizdi.

 

DOĞAKA’YA YAŞAYAN ŞEHİRLER PLATFORMU’NDAN ANLAMLI ÖDÜL

 

Tüm bunların yanı sıra ‘Güdümlü Proje Desteği ve 2018 yılı teknik destek programı kapsamında başvuruların alınmaya devam ettiğini belirten yetkililer, bölgedeki firmaların ulusal ve uluslararası pazarda yer alması amacıyla fuar organizasyonlarına önem verdiklerini belirtti.

 

Kamu ve özel sektörde çeşitli kurum, kuruluş ve kişilerden oluşan ‘Yaşayan Şehirler Platformu’ tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında ‘ En İyi Fuar Tanıtımı Yapan Kurum Ödülü’ne layık görülen DOĞAKA Ajansı, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerine yönelik turizm master planı çalışmalarına da başladı.

 

 

26 Temmuz 2018