E KADEME BASKETBOL ANTRENÖR KURSU HATAY’DA BAŞLADI

Açıldığı günden bu yana geçen süre zarfında ulusal ve uluslararası birçok turnuvaya ev sahipliği yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi, bir önemli organizasyona daha kapılarını açtı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun(TBF) düzenlediği ve TBF Hatay İl Temsilciliği’nin ev sahipliği yaptığı Birinci Kademe Basketbol Antrenör Kursu, Büyükşehir’in kompleksinde, 6 Şubat Çarşamba günü başladı.

Türk basketbolunun efsane antrenörlerinden, basketbolun duayeni, TBF Eğitim Kurulu Başkanı  Aydın Örs’ün başında bulunduğu Eğitim Kurulu gözetiminde sınava giren 61 antrenör aday, antrenör olmak için ter döktü.

İlk günkü teknik yeterlilik parkurunda 70 puanın üzerinde alan ilk 50 adayın kursa devam devam edeceğini ve adayların 17 Şubat’a kadar devam edecek kurslarda teknik, taktik, antrenman bilgisi ve sporcu beslenmesi konularda eğitim alacağını ifade eden TBF Hatay İl Temsilcisi Banu Mursal, “Türk basketboluna uzun yıllar hizmet etmiş, Avrupa’da Koraç Kupası’nı ülkemize getirmiş Aydın Örs hocamızı ve diğer hocalarımızı spor kenti Hatay’da ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Dilerim ki burada yetişecek antrenör adayları hem kent hem de ülke sporuna uzun yıllar hizmet eder. Başarılı ve örnek sporcular yetiştirirler. Kursa katılan tüm adaylara başarılar dilerim. Bu anlamlı etkinlik için bize kapılarını açan Hatay Büyükşehir Belediyesine de çok teşekkür ederim” dedi.

06 Şubat 2019