ÖNCELİK VATANDAŞIN SAĞLIĞI

Koronavirüs(COVID-19) tehlikesine karşı tüm birimleriyle seferber olan ve vatandaşların sağlığı için her türlü önlemi alan Hatay Büyükşehir Belediyesi bu konudaki kararlı çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili daire başkanlıklarının koordineli çalışmalarıyla takdir toplayan Büyükşehir Belediyesi, aldığı tedbirleri, uyguladığı dezenfeksiyon çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler Antakya İlçeler Arası Otobüs Terminali’nde denetim gerçekleştirdi. İçişleri Bakanlığının toplu taşıma araçlarında kapasitenin yarısı kadar yolcu taşınmasıyla ile ilgili aldığı kararın uygulanıp uygulanmadığını denetleyen Büyükşehir zabıtası, şoför ve vatandaşlara gerekli açıklamalarda bulundu.

Bu süreçte alınan tüm önlemlerin vatandaşların sağlığı için olduğunu hatırlatan Büyükşehir zabıtası, yolculara sağlıklı günler ve iyi yolculuklar diledi.

Büyükşehir zabıtası ayrıca, yaş sebze ve meyve satan bazı iş yerlerinde de bazı denetimler gerçekleştirdi.  Market ve manav gibi iş yerlerinde ürünlerin poşetli satılıp satılmadığını denetleyen Büyükşehir ekipleri, Hatay halkının sağlığını gözeten çalışmaların altına imza atmaya devam edeceklerini ifade etti.

26 Mart 2020