KARDEŞ ŞEHİRLER

 

Kiel

Kiel, Almanya'da bulunan Schleswig-Holstein eyaletinin başkentidir.
14 haziran 2012'de başlayan kardeş şehir ilişkileri her yıl artarak devam etmektedir. Kiel , Almanya'nın en kuzey kentidir. 
Kiel Fjord şehrin tam kalbine uzanan - insanların ufkunu açan ve önemli bir kavşak olarak bilinir. Son olarak Suriyeli Mülteci çocukları için başlattıkları yardım kampanyasıyla Hatay'da bir okul yaptırılmaktadır.
 

Aalen

Baden-Württemberg ,eyaletinin başkenti olan Aalen ile 1995 yılından beri kardeş şehir ilişkilerimiz devam etmektedir. Bu güzel ilişki ve ortaklık İkili ziyaretler ,öğrenci ve sporcu değişim programları ve işadamlarının karşılıklı işbirliği ile başarıyla devam etmektedir. Alman ikinci liginde bulunan VFR Aalen ,şehrin futbol kulübüdür. Almaya da yaşayan birçok Türk'ün de yaşadığı Aalen Türk Alman derneklerinin faaliyetleriyle iki toplum arasında yakınlaşmaya ve dostluğa büyük katkılar sağlamaktadır.
 

Bursa

Osmanlı imparatorluğunun ilk başkenti olmasıyla tarihi olarak önemi büyük olan Bursa, Türkiye'nin büyük metropol kentlerinden ve en çok nüfusa sahip 4. şehridir. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerindendir. Şehir İstanbul'dan sonra en büyük ikinci ihracatı gerçekleştirmektedir.

Sonraki Sayfa