HATAY KENT KONSEYİ EXPO ALANINI ZİYARET ETTİ

HATAY KENT KONSEYİ EXPO ALANINI ZİYARET ETTİ

Hatay Kent Konseyi üyeleri, 10 Aralık’ta başlayacak olan EXPO 2021 Hatay’ın Antakya-Defne bölgesindeki alanını ziyaret etti.

Konsey üyelerine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, HBB Genel Sekreter Yardımcısı ve EXPO Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar eşlik etti. Ziyarette konsey üyeleri, alandaki çalışmaları yakından inceleme fırsatı buldu.

İhsan Çakar ve EXPO Hatay yöneticileri, 220 dönümlük alan üzerinde yapımı devam eden çalışmaları misafirlerine detaylarıyla anlattı.

Amfi tiyatrodan biyolojik gölete, arkeoparktan gastronomi merkezine kadar tüm alanları misafirleriyle paylaşan EXPO Hatay yöneticileri, EXPO alanlarının uzun yıllar şehre ve bölgeye hizmet edeceğini ifade etti.

KONSEY ÜYELERİ EXPO ALANINA HAYRAN KALDI

Hatay Kent Konseyi üyeleri, İhsan Çakar ve EXPO Hatay yöneticilerinin anlattıkları karşısında hayran kaldıklarını” ifade etti. Konsey Başkanı Dr. Nevide Kimyon ziyaretin sonunda EXPO gibi büyük bir organizasyonun Hatay’a kazandırılmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

DR. NEVİDE KİMYON: EXPO HATAY ŞEHRİMİZİN VE ÜLKEMİZİN TANITIMINA BÜYÜK KATKI SUNACAKTIR

Pandemiye rağmen EXPO alanında hummalı bir çalışma gözlemlediğini de belirten Kimyon, “Gerek alanın genişliği gerek içindeki yapılar bizi çok heyecanlandırdı. EXPO Hatay, ticari boyutunun yanında şehrimizin ve ülkemizin tanıtımına büyük katkı sunacaktır. Hatay için kalıcı olacaktır. Çok mutlu ve umutluyuz” ifadelerini kullandı.

KINA: BU ALTINA BÜTÜN HATAYLILARIN SAHİP ÇIKMASI GEREKİYOR

Hatay Kent Konseyi Yürütüme Kurulu Üyesi Hüseyin Devrim Kına da “Burada çok büyük yatırımlar var. Bu yatırımlar bireysel değil toplumun her kesimine hitap eden yatırımlardır. Parlatılmaya çalışılan bir altın var ve bu altına bütün Hataylıların sahip çıkması gerekiyor” diyerek EXPO 2021 Hatay’ın geleceğinin çok parlak olduğunu söyledi.

Keyifli geçen ziyaretin sonunda HBB yöneticileri, konuklarına günün hatırası adına çeşitli hediyeler takdim etti.

Tarih: 02/07/2021
xİş ilanı