KILIÇDAROĞLU HATAY’DA

HATAY- Millet İttifakının 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat depreminden sonra 5’inci defa Hatay’ı ziyaret etti.

KILIÇDAROĞLU HATAY’DA

HATAY- Millet İttifakının 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat depreminden sonra 5’inci defa Hatay’ı ziyaret etti. 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hataylılara hitabından önce kürsüye gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın ‘Kırk asırlık Türk yurdu’ olduğunu hatırlattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük iki özelliğinin vatanseverlik ve milli ruhla tüm Türkiye'ye sahip çıkması olduğunu kaydeden Savaş, ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk benim bedenimin babası Ali Rıza Efendi, ruhumun babası Namık Kemal’ demiştir. ‘Fikirlerimin babası Ziya Gökalp’ demiştir. Bir tanesi Trakyalı bir tanesi Diyarbakırlı. Kuruluş mücadelesini verirken bu vatan evlatlarının her rengini Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında bir araya toplanmıştır’ dedi.

SAYIN CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ DERDİMİZLE DERTLENDİ, HATAY İÇİN MÜCADELE EDİYOR

Hatay’da 12 yıldır yaklaşık 500.000 Suriyeli’nin olduğunu vurgulayan Savaş, büyük bir deprem yaşandığını Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Şubat’tan bu yana 5’inci defadır Hatay'a geldiğini belirtti. Savaş, ‘’Sayın Genel Başkanımız derdimizle dertlendi ve Hatay'ın ayağa kalkması için elinden gelen mücadeleyi yapıyor’’ dedi.

Hatay’da seçimi az bir farkla Kılıçdaroğlu’nun önde kapadığını anlatan Savaş,

‘’Hem Hatay'ın hem de Türkiye'nin tekrardan birlik beraberlik ve bütünlük içinde ayağa kalkması lazım. Bunun için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kuruluş felsefesinin Türkiye'de hüküm sürmesi lazım. Bunun için de Sayın Genel Başkanımızın 13. Cumhurbaşkanı olarak Pazar akşamı o nişanı alması lazım. Hataylılar en büyük şekilde, öncekinden daha fazla fark atarak sayın 13.Cumhurbaşkanımıza destek verecek’’ diye konuştu.

‘’MİLLİYETÇİLİK ÜZERİNDEN OY ALANLAR, TIPIŞ TIPIŞ MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALANLARIN YANINA GİDİYOR’’

Son dönemlerde Türkiye'de milliyetçilik konusunda bir kavram kargaşası yaşandığını kaydeden Savaş, şunları söyledi;
‘’Vatanseverlik, milliyetçilik, Atatürkçülük adına, günü gelince, saati gelince, dakikası gelince bu kavramı kullanıp geçiyorlar. Bizim 12 yıldan beri sınırlarımız delik deşik oldu, sığınmacılara Türk pasaportu Türk kimliği vererek bizim seçimlerimizde oy kullandırıyorlar. Bu insanlar Türkçe bilmiyor, hiçbiri kültürümüzü, tarihimizi bilmiyor ama Türk kimliği ile oy kullanıyorlar. Son 20 yılda Türkiye'yi yönetenler var, zaman zaman milliyetçiliğe sığınıyorlar. Son zamanlarda milliyetçilik adına oy alan arkadaşlarımız da her türlü milliyetçiliği ayakaltına alanların yanına tıpış tıpış gidip milliyetçilik kavramını birlikte doldurmaya çalışıyorlar. Milli bayramlarda bile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını ağzına alamayanların, yanına sığınanlar var’’

 ‘’BİZ, BU ÜLKEYİ BİR VE BÜTÜN YAPACAK LİDERİN PEŞİNDEYİZ, BİZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN PEŞİNDEYİZ’’

İkinci tur seçimi ‘’gerçek vatanseverlerin, gerçek milliyetçilerin, gerçek Atatürkçülerin, gerçek inananların seçimi’’ olarak niteleyen Lütfü Savaş, ‘Biz inananların, Atatürk felsefesinin ve bu ülkeyi bir ve bütün yapacak liderin peşindeyiz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun peşindeyiz. Hep birlikte bu pazar zaferimizi kutlayacağız’ şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU: HATAY’ın dahil olduğu deprem bölgesiNİ ÜRETİM ÜSSÜ YAPACAĞIZ

KİMSEDEN 5 KURUŞ ALMADAN EVLERİ İŞ YERLERİ YIKILANLARA EV, İŞYERİ YAPACAĞIZ

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında, deprem bölgesine yönelik özel planlamalar yaptıklarını vurguladı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

"Bu konuda bütün çalışmalarımız tamamlanmış durumda. Evleri, iş yerleri, ahırı yıkılan herkesin evini, iş yerini, ahırını 5 kuruş almadan yapıp, teslim edeceğiz. Hiç kimse endişe etmesin. Söz verdim mi mutlaka ama mutlaka yapacağım. Adıyaman’dan başlayarak, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Osmaniye, Adana, Hatay tüm bu bölgelerin yeni bir üretim üssü olmaları için ayrıca çaba harcayacağız…İktidar sahipleri diyorlar ki; ‘Biz sığınmacıları göndermeyeceğiz.’ Önümüzdeki seçim bu bağlamda önemlidir. Elini vicdanına koyan ve gerçekten de sığınmacıların, ırkçılık yapılmadan kendi ülkelerine gönderilmelerini sağlayan projemiz hazır. Bu konuda da liderler karar verdik. En geç 2 yıl içinde herkesi kendi ülkelerine göndereceğiz. 

KILIÇDAROĞLU: KİM TERÖRE DESTEK VERİYORSA ALLAH BELASINI VERSİN

Siyasete girmeden önce de terörü her yerde ve her ortamda bir insanlık suçu olarak ifade ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kim teröre destek veriyorsa, kim teröristlerle yan yana duruyorsa, kim onların musluğuna su taşıyorsa Allah bin belasını versin. Terör nereden gelirse gelsin, nasıl gelirse gelsin, hepimizin ortak mücadele etmesi lazım… Daha düne kadar bizim terör örgütleriyle iş birliği yaptığımızı söylediler. Bununla ilgili sahte videolar hazırladılar ve dün televizyona çıkan kişi, evet montajlı görseller yaptıklarını ve bunu vatandaşlarla kullandıklarını, onlara anlattıklarını ifade ettiler. Allah’a sığınıyorum.’

 

Tarih: 23/05/2023