Ulaşım Daire Başkanlığı

Ulaşım Daire Başkanlığı

Veysel CÜNEYDİOĞLU

1966 yılında Reyhanlı da doğdu. İlkokulu Davutpaşa ilkokulunda, ortaokul ve liseyi Antakya Kurtuluş Lisesinde okudu. 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gaziantep Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1990 yılında PTT Mersin Bölge Vericiler Müdürlüğünde Elektrik-Elektronik mühendisi olarak göreve başladı.

1990-1995 yılları arasında Çukurova Bölgesindeki küçük güçlü TV vericileri ile bunlara ait uydu sistemlerinin bakım ve işletmesinde sorumlu mühendis olarak görev yaptı. 1995-2001 arasında Çukurova bölgesindeki ana vericilerdeki yüksek güçlü TV ve FM vericilerin bakımından sorumlu mühendis ve akabinde 1997 yılında başmühendis olarak görev yaptı.

2002 de TRT Vericiler Dairesi Başkanlı bünyesinde bulunan Etüt Planlama Müdürlüğüne Müdür olarak atandı. 2002-2008 tarihleri arasındaki Etüt Planlama Müdürlüğü görevindeyken Ulusal Karasal TV ve FM frekans planlama çalışmalarına, Bu planlamalar ile ilgili gerek ülke içindeki düzenleyici kurumlar ile gerekse uluslararası düzeydeki kurumlar ile koordinasyon çalışmalarına katıldı. TRT’nin yayınlarının ülke geneline yaygınlaştırılması için yayın alamayan yerleşim birimlerinin tespiti ve bu bölgeler için yeni verici istasyonlarının kurulması için gerekli etütlerin ve izinlerin alınması için çalışmalara katıldı. Aynı yayınların Türki Cumhuriyetlerde izlenebilmesi için bu ülkelerde çalışmalara katıldı

2008-2012 yıları arasında TRT Strateji Dairesi Başkanlığında Strateji Uzmanı olarak görev yaptı

            2012-2016 yılları arasında TRT Genel Müdürlüğü Prodüksiyon Kaynakları Koordinatörlüğü Naklen Yayınlar Müdürlüğünde Stüdyo haricindeki yüzlerce haber, spor ve müzik programlarının,  Futbol ve Basketbol liglerindeki ulusal ve uluslararası müsabakaların çekim ve canlı olarak yayınlanması çalışmalarına katıldı

            2016-2019 yılları arasında TRT Stüdyolar ve Program İletim Dairesi Başkanlığına bağlı İletim Sistemleri Planlama ve Tesisinden Sorumlu Müdürlük bünyesinde kullanılan fiber optik devrelerin planlanması, kiralanması ve bunlarla ilgili uç teçhizatlarının alınıp kurulması çalışmalarında görev aldı.

            2019‘ un Ağustos ayında Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesine katıldı. 18.12.2019 tarihinden itibaren HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğünü vekâleten yürütmüş olup 14.04.2023 tarihinden itibaren Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevini vekâleten yürütmektedir.

 Veysel CÜNEDİOĞLU evli ve 2 çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Şube Müdürleri