İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı

İmar ve Şehircilik Daire Başkanı 

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı

Süleyman ÇİÇEKLİ

16.03.1980 tarihinde Defne’de doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrenimini Antakya’da tamamladıktan sonra 2000 yılında Üniversite Eğitimi için Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümüne girdi, bir yıl İngilizce hazırlık eğitimiyle beraber 5 yıllık Eğitimini tamamladıktan sonra Şehir Plancısı unvanıyla mezun oldu.

2006-2009 Yılları arasında Ankara İlinde Serbest Şehircilik ve Planlama bürolarında çeşitli illerin imar planları yapımında görev aldı. 2009 yılında Hatay İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünde Şehir Plancısı olarak göreve başladı ve 6 yıl süre ile görev yaptı. 2014 yılında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Şehir Plancısı olarak göreve başladı.

2014-2016 yılları arasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Şehir Plancısı olarak görev yapmakta iken 2016 yılı Ekim ayında İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Vekilliği’ne atanarak görevlerini halen yürütmektedir

s